Instagram Facebook
VZHŮRU NAHORU

VŠE  /  PĚŠÍ  /  FERRATY  /  MTB  /  S DĚTMI  /  OSTATNÍ


 Máme rádi a používáme:

Single Trail Moravský Kras

Vysocina Bike

Rychlebské stezky
Disclaimer: Malé děti by se neměly dlouhodobě pohybovat ve výškách nad 3000 m. Oblasti do 2000 m jsou pro děti obecně považovány za bezproblémové. Rychlý přesun do vyšších nadmořských poloh může být pro velmi malé děti rizikový, neboť ještě neumí samy vyrovnávat rychlé změny atmosférického tlaku. Proto je při horských túrách s dětmi doporučován velmi pomalý postup vzhůru. Spíše než využití lanovky lze doporučit pomalý postup pěšky, anebo autem s přestávkami na odpočinek, aklimatizaci a jídlo. Pokud plánujete s malými dětmi horskou túru, velmi doporučujeme prostudovat si například toto prohlášení lékařské komise UIAA na téma Děti ve výšce. Více než kdy jindy je zde třeba zdůraznit, že výlety na našem webu jsou záznamem našich osobních cest, nejedná se o návody. A pokud berete své děti do vysokohorského prostředí, činíte tak na svou vlastní odpovědnost a berete na sebe všechna případná rizika.

Praděd (1 491 m) MTB


Praděd (1 491 m) MTB
Česko - Jeseníky | S dětmi | 2022-08-01

Na Praděd vede mnoho různých cest. Nejkratší a nejsnazší je autem nebo autobusem ze sedla Hvězda u Karlovy Studánky na Ovčárnu a pak po asfaltce už jen malý kousek k Pradědu. My si chceme výlet trochu užít, a tak vyrážíme delší cestou z úplně opačné strany - z horské osady Filipovice. Vzhůru nahoru!

Vzhůru Nahoru


Z Říček na rozhlednu Velká Deštná (MTB)


Z Říček na rozhlednu Velká Deštná (MTB)
Česko - Orlické hory | S dětmi | 2022-05-26

Je krásný květnový den a my se vydáváme do pohoří, které jsme doposud tak trochu zanedbávali - do Orlických hor. Ubytování jsme našli v malebné vesničce Říčky v Orlických horách, ve které je rozeseta spousta příjemných malých penzionů a apartmánů. Po ránu nás budí sluníčko, ale předpověď straší menšími srážkami v odpoledních hodinách. No, uvidíme. Vzhůru nahoru!

Vzhůru Nahoru


Ramzová - Paprsek - Dalimilova rozhledna (MTB)


Ramzová - Paprsek - Dalimilova rozhledna (MTB)
Česko - Jeseníky | S dětmi | 2021-09-04

Chata Paprsek je další naše srdcovka, kam se vždy rádi vracíme. V minulosti jsme si na ni zajeli například z Kolovny, tentokrát si na ni vyšlápneme z druhé strany od Ramzové. A protože máme s sebou juniora, zvolíme trasu s povrchem vhodným i pro děti v cyklosedačce. Vzhůru nahoru!

Vzhůru Nahoru


Na Slaměnku MTB


Na Slaměnku MTB
Česko - Jeseníky | S dětmi | 2021-07-16

Po předešlém, mírně adrenalinovějším výletu si dnes dáme pohodovou vyjížďku s panoramatickými výhledy, na kterou s klidným svědomím můžete vzít i dětskou cyklo sedačku s dítkem. Vzhůru na Slaměnku!

Vzhůru Nahoru


Stubaiské údolí s kočárkem - část 2.


Stubaiské údolí s kočárkem - část 2.
Rakousko - Tyrolsko | S dětmi | 2020-09-29

Pokračování článku z našeho výletu do Stubaiského údolí.

Vzhůru Nahoru


Stubaiské údolí s kočárkem - část 1.


Stubaiské údolí s kočárkem - část 1.
Rakousko - Tyrolsko | S dětmi | 2020-09-28

Na dovolenou do Stubaiského údolí jsme se letos vydali na celý týden a měli jsme tu spoustu krásných plánů. V minulosti jsme si tu poprvé vyzkoušeli ferraty, vyšlápli túru ke krásnému jezeru a vylezli na jednu z místních třítisícovek. Tentokrát jsme chtěli trochu zvolnit a prozkoumat, co toto údolí může nabídnout i našemu malému téměř ročnímu juniorovi. No, z našeho týdenního pobytu nepršelo jen jeden jediný den. Takže jak to dopadlo? Čtěte dál...Vzhůru Nahoru


Schladming - Planai Rundweg a Hopsiland Rundweg


Schladming - Planai Rundweg a Hopsiland Rundweg
Rakousko - Štýrské Alpy | S dětmi | 2020-07-28

Okolí Schladmingu je pro nás srdcovka. Tady se odehrály jedny z našich prvních vysokohorských výletů a za ta léta jsme tu našlapali několik hezkých túr. Letos je to ale jiné, protože s sebou poprvé máme malého prcka. A tak tomu budeme muset uzpůsobit i naše výlety.

Vzhůru Nahoru


Giglachsee s nosítkem


Giglachsee s nosítkem
Rakousko - Štýrské Alpy | S dětmi | 2020-07-27

Jezera Giglachsee nad Schladmingem už jsme jednou prozkoumali na horském kole. Tentokrát se vrátíme na stejné místo, ale malinko jinak - namísto horských kol bereme dětské nosítko a jednoho nového člena týmu navíc. Vzhůru nahoru!

Vzhůru Nahoru
Další strana

Copyright (c) 2014-2021 Vzhůru Nahoru