Instagram Facebook
VZHŮRU NAHORU

VŠE  /  PĚŠÍ  /  FERRATY  /  MTB  /  S DĚTMI  /  OSTATNÍ

 Máme rádi a používáme:

Single Trail Moravský Kras

Vysocina Bike

Rychlebské stezky

Stubaiské údolí s kočárkem - část 2.

Stubaiské údolí s kočárkem - část 2.

Rakousko - Tyrolsko | S dětmi | 2020-09-29
Pokračování článku z našeho výletu do Stubaiského údolí.

PRVNÍ ČÁST ČLÁNKU NAJDETE ZDENad dřevěným zámkem se pak rozkládá velká soustava vodních prvků.To ale ještě stále není všechno. Pár metrů nad restaurací je tahle krásná vyhlídka...... a ooooobrovská skluzavka do lesa.

Slunečný den se ale mezitím změnil v lehce zamračený, první kapky dopadají na zem, a tak se schováváme do lanovky a frčíme zpátky dolů (ale pokud je to jen trochu možné, určitě vyzkoušejte bobovou dráhu).Druhý den už od rána prší a prší a teprve hodinu před zavíračkou lanovek se mraky alespoň na pár chvil rozestoupí.Rychle toho využíváme a vystřelíme lanovkou na vedlejší kopec Elfer.

Pro děti tu toho moc není, ale vyhlídka v podobě obrovských slunečních hodin taky nevypadá špatně.Před restaurací u horní stanice lanovky je alespoň malé hřišťátko. Kdyby bylo příznivější počasí, mohli bysme s nosítkem vyrazit ještě o něco výš na chatu Elferhütte, od které jsou výhledy ještě výživnější. Ale zase začíná pršet, takže se schováváme do restaurace u lanovky a užíváme si alespoň horké čokolády a místního štrůdlu.Další den využíváme další vychytávky Stubai Super Card, a zaplujeme do místního aquaparku Stubay. Plavecký bazén, dětské brouzdaliště, rekreační bazén s teplotou 31-33 °C a venkovní bazén s podobnou teplotou a výhledem na okolní kopce - to je přesně to, co jsme potřebovali.

Následující den máme v plánu kopec Schlick 2000.Lanovkou vyletíme až nahoru do výšky 2105 m, kde nás ale překvapí bílá neprostupná mlha a nulové výhledy...


Od horní stanice k prostřední stanici vede zábavná stezka pro děti s různými atrakcemi, ale v tomto počasí se nám s kočárkem do deště úplně moc nechce.A tak se naše skupina rozděluje na dvě části - první kočárková část zůstává v restauraci u horní stanice lanovky a následně volí strategický ústup do prostřední stanice lanovky.A druhá část bez kočárku alespoň na chvíli plní své vysokohorské touhy a vydává se na nedalekou chatu Starkenburger Hütte.Počasí sice nic moc, výhledy nic moc, ale ta atmoška prázdných hor, kdy za celou dobu potkáte jen pár ztracených duší, tomu se nic nevyrovná.První kočárková skupina mezitím čeká v mezistanici lanovky, kde kromě kraviček, koníků a jiných místních obyvatel objevila úžasné lesní domečky, ve kterých se děti vydovádí až do alelujá.Další dny stále prší a prší, nasazujeme tedy pláštěnky a s prckem v nosítku se po cestě Wilde Wasser Weg vydáváme k obr vodopádu Grawa.

Velká platforma pod vodopádem s posezením umožňuje chvíli pobýt a užít si krás vodních živlů.

A co dál? Už bez velkých očekávání ještě vyrážíme na lanovku k chatě Dresdner Hütte - i tady se opakuje stejný scénář - dešť, převalující se mraky a nulové výhledy. Takže nahoru k ledovci to ani nezkoušíme.

Tentokrát nám Stubaiské údolí ukázalo svoji méně přívětivější tvář, ale alespoň máme nakoukáno a na příští výlety víme kam. Náš prcek mezitím trochu povyroste a budeme si moci společně užít i ostatní atrakce pro děti, které bychom dnes s kočárkem stejně jen objeli.

TIP NA UBYTOVÁNÍ: Pokud do Stubaiského údolí jedete s dětmi, zkuste příjemné ubytování v Apartment Dahoam. Milí majitelé, jen tři apartmány různých velikostí v budově a velká zahrada s dětským hřištěm, průlezkama, posezením, trampolínou a malýma králíčkama :)Výlety na tomto webu jsou záznamem našich osobních cest, nejedná se o návody. Podmínky na uvedených trasách se mohou v čase změnit, neručíme za jejich aktuální schůdnost či sjízdnost. Při plánování vašich vlastních cest vždy zohledňujte svůj fyzický a zdravotní stav, stejně jako úroveň svých schopností. Nepodceňujte aktuální povětrnostní podmínky a vybavení k zajištění své bezpečnosti, zejména při pohybu ve vysokohorském terénu a na zajištěných cestách.

Copyright (c) 2014-2021 Vzhůru Nahoru