Instagram Facebook
VZHŮRU NAHORU

VŠE  /  PĚŠÍ  /  FERRATY  /  MTB  /  S DĚTMI  /  OSTATNÍ

 Máme rádi a používáme:

Single Trail Moravský Kras

Vysocina Bike

Rychlebské stezky

Na Slaměnku MTB

Na Slaměnku MTB

Česko - Jeseníky | S dětmi | 2021-07-16
Po předešlém, mírně adrenalinovějším výletu si dnes dáme pohodovou vyjížďku s panoramatickými výhledy, na kterou s klidným svědomím můžete vzít i dětskou cyklo sedačku s dítkem. Vzhůru na Slaměnku!


Délka:
27,6 km
Stoupání / klesání:
556 m / 556 m
Náročnost:


GPS trasa:
GPXStejně jako předešlý den i dnes zahajujeme náš výlet na parkovišti u chaty U Slona. Ale namísto toho, abychom se hned vydali hned do prudkých kopců, pokračujeme po silnici dál hlavním údolím do mírného stoupání. Projiždíme vesnicí, míjíme chaloupky a kousek za velkým parkovištěm, kde končí autobusová smyčka, vjíždíme do lesa.Hned vedle cesty zurčí říčka Morava a občas narazíme na nějaký ten vodopád. Ve stínu lesa je příjemně chladno. Prostě pohoda.Po obou březích Moravy se vinou cestičky, my volíme tu nalevo. Ale je to celkem jedno, protože se stejně před koncem údolí spojí v jednu.Za jedním z mostů se sklon mírně zvyšuje, ale jedeme stále po pohodlné asfaltce uprostřed krásných hlubokých lesů NPR Králický Sněžník.Teprve až na konci údolí po prudké zatáčce doprava se asfaltka mění na širokou mírně kamenitou cestu.Sklon je stále prudší a tak to pokračuje, než vyjedeme na vyhlídku, kde se otvírají výhledy na protější masiv.Dále pokračujeme po příjemné skoro rovince ...
...a kocháme se výhledy. Tohle je rozhodně nejkrásnější část celé trasy.Ještě než přijedeme k našemu cíli, zastavíme se na moment u Altánu pod Slamníkem. A pak už je to jen šupem z kopce ke Slaměnce.Chata Slaměnka je krásná horská chata, kde se můžete posilnit nebo i ubytovat.Poblíž vyrostly i další stavby...... a taky bike traily, které nás zajímají výrazně více.Selský flow trail jsme si dali už při minulých návštěvách, ale dnes s dětskou sedačkou to raději nebudeme pokoušet.Po vydatném obědě se vracíme kousek nad Slaměnku a tam se po cyklostezce pouštíme zpátky dolů do údolí. U rozcestí Pod Chlumem volíme pozvolnější cestu směrem na Sutě. A za vodopádem Malé Moravy se odpojíme z hlavní silnice doprava do lesa směrem na Smolkův most. Za ním pokračujeme rovně do mírného kopečku a pak už zase dolů směrem ke sjezdovce U Slona. Tu přejedeme a pak už jen sešup k chatě Marcelka. Odkud se pak už po pohodlné hlavní silnici, která byla nedávno rozšířena, vracíme zpátky k parkovišti U Slona.


Odkaz na mapy.cz


Výlety na tomto webu jsou záznamem našich osobních cest, nejedná se o návody. Podmínky na uvedených trasách se mohou v čase změnit, neručíme za jejich aktuální schůdnost či sjízdnost. Při plánování vašich vlastních cest vždy zohledňujte svůj fyzický a zdravotní stav, stejně jako úroveň svých schopností. Nepodceňujte aktuální povětrnostní podmínky a vybavení k zajištění své bezpečnosti, zejména při pohybu ve vysokohorském terénu a na zajištěných cestách.

Copyright (c) 2014-2021 Vzhůru Nahoru