Instagram Facebook
VZHŮRU NAHORU

VŠE  /  PĚŠÍ  /  FERRATY  /  MTB  /  S DĚTMI  /  OSTATNÍ

 Máme rádi a používáme:

Single Trail Moravský Kras

Vysocina Bike

Rychlebské stezky

Z Dolní Moravy na chatu Na Sněžníku - MTB

Z Dolní Moravy na chatu Na Sněžníku - MTB

Česko - Jeseníky | MTB | 2021-07-12
Tento výlet jsme původně chtěli zařadit do kategorie "s dětmi". Měl to být pohodový výlet na polskou horskou chatu, s dětskou cyklosedačkou a po pohodlné cyklo trase. Jak to dopadlo? No, rozhodně jsme si to užili, ale dětskou sedačku i s prckem tady radši nechte doma :) Vzhůru nahoru!


Délka:
27,9 km
Stoupání / klesání:
966 m / 966 m
Náročnost:


GPS trasa:
GPXNaši trasu začínáme na parkovišti u chaty U Slona v areálu resortu Dolní Morava. Přejíždíme na druhou stranu silnice a přes modrý most nalevo od penzionu Terezka se dostáváme na druhý břeh řeky Morava.Za mostem hned začíná stoupák po pohodlné asfaltce klikatící se mezi malebnými chaloupkami. Cesta vede lesem, skrz který se občas vyloupne výhled na protější kopec.Po chvíli přijíždíme na rozcestí Pod Klepáčem. Červený prudký stoupák lesem kolmo na vrstevnice bychom na kole nedali, a tak zatáčíme doprava na žlutou a červený úsek objíždíme pozvolnější cyklotrasou.I tady pokračuje pohodlná asfaltka a noříme se do ještě hlubšího lesa.Na rozcestí Nad Sršňovkou zatáčíme prudce doleva a opouštíme žlutou stezku.Asfalt se mění na udusaný jemný štěrk.

Na krátkou chvíli se napojujeme na červenou hřebenovku E3, ale hned z ní odbočujeme doprava na cyklo trasu vedoucí pod hřebenem. Rozhlednu Klepáč si tentokrát necháme ujít. S prckem na sedačce nás kamenitá hřebenovka k rozhledně úplně neláká.


Po pravé straně se otevírají výhledy na protější kopec, kde probíhá čilá výstavba.Ale to už se blížíme k sedlu Puchača a česko-polské hranici. Pod přístřeškem dáváme rychlou svačinku a pozorujeme přijíždějící bajkery, kteří si to dali přes rozhlednu a červenou hřebenovku.

Překračujeme hranice do Polska a po ještě stále pohodlné žluté lesní stezce chvíli klesáme dál.Pak zatáčíme prudce doprava a napojujeme se na polskou cyklotrasu.Sklon se zvyšuje, terén ještě stále ujde...

Ale pak přichází dlouhý kamenitý úsek, který bychom si za normálních okolností možná i užívali, ale se sedačkou a usínajícím prckem to není úplně ideální kombinace.Kamenité utrpení se zdá být nekonečné a když konečně dorazíme k chatě Na Sněžníku, blíží se od Dolní Moravy hrozivý černý mrak, takže se ani příliš nezdržujeme a vracíme se stejnou cestou zpět.

Kupodivu, cesta kamením dolů se už nezdá být tak tragická, i když taky dokáže hezky potrápit. Pozitivní na tom je, že cyklosedačka posune těžiště trochu dozadu, takže v situacích, kdy by člověk už letěl přes řídítka, kolo kupodivu ještě drží :)Pokud máte celopéro, určitě si tuto trasu užijete, hlavně kamenité sjezdy a klidně i s vyhlídkovou zajíždkou přes rozhlednu Klepáč. Pokud ale máte na sedačce dítě, tak trasu doporučujeme pouze v případě, že máte trpělivou a stejně naladěnou polovičku a dítě, které po podobném výletu chce jet dál a dál a nechce ze sedačky slézt - což se v našem případě podařilo spojit v dokonalost :) Anebo si radši zajeďte na Slaměnku - ale o tom zase příště.


Odkaz na mapy.cz


Výlety na tomto webu jsou záznamem našich osobních cest, nejedná se o návody. Podmínky na uvedených trasách se mohou v čase změnit, neručíme za jejich aktuální schůdnost či sjízdnost. Při plánování vašich vlastních cest vždy zohledňujte svůj fyzický a zdravotní stav, stejně jako úroveň svých schopností. Nepodceňujte aktuální povětrnostní podmínky a vybavení k zajištění své bezpečnosti, zejména při pohybu ve vysokohorském terénu a na zajištěných cestách.

Copyright (c) 2014-2021 Vzhůru Nahoru