Instagram Facebook
VZHŮRU NAHORU

VŠE  /  PĚŠÍ  /  FERRATY  /  MTB  /  S DĚTMI  /  OSTATNÍ

 Máme rádi a používáme:

Single Trail Moravský Kras

Vysocina Bike

Rychlebské stezky

Radhošť - Pustevny

Radhošť - Pustevny

Česko - Beskydy | MTB | 2015-06-13
Co se sobotou, když na neděli už máte program a do Alp je to na otočku daleko? Co takhle provětrat kolo a vydat se na sedmou nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd? Vzhůru na horu!


Délka:
42,5 km
Stoupání / klesání:
1 123 m / 1 122 m
Náročnost:


GPS trasa:
GPX


Auto parkujeme v Dolní Bečvě na napůl zaplněném parkovišti u obecního úřadu. Oproti turisty zaplněnému Rožnovu je tu příjemně pusto. Odtud sjíždíme okolo fotbalového hřiště k cyklostezce, ze které můžeme vidět na kopci se vypínající náš dnešní cíl. Po cyklostezce se částečně podél řeky vydáváme na západ. V Rožnově projíždíme okolo kempu, u něj se napojujeme na červenou turistickou a už si to šlapeme mezi chatami po široké asfaltce do kopce. Červená se na chvíli od asfaltky odpojuje, my pokračujeme po asfaltu, a zpátky se na červenou napojujeme u rozcestí pod chatou Mír.Od rozcestí pokračuje hlubokým lesem mírně kamenitá lesní cesta, která je stále dostatečně široká i pro celou skupinu. Žádný singláč tu nehledejte. Po cestě potkáváme jenom jednoho cyklistu, který si to řítí dolů a o něco výš důchodce s juniorem, taky na kole. To skoro vypadá, že by na vrcholu nemuselo být úplně plno.Les začíná mírně řídnout, začínají se objevovat louky s borůvčím, následuje mírná rovinka, která nás dovede ke spodní stanici vleku a už nás čeká jenom prudký výšlap po sjezdovce nahoru. Tady už je nám jasné, že naše předtucha byla mylná - kaple sv. Cyrila a Metoděje je doslova obsypaná turisty. Není se co divit, počasí je luxusní a výhledy do okolí jakbysmet.Po modré turistické projíždíme okolo hotelu Radegast a po hřebenu míříme k soše Radegasta.
Asfaltka na hřebenu sice není žádné dobrodružství, ale výhledy za to stojí.Přijíždíme na Pustevny, kde dáváme povinný frgál a doplňujeme tekutiny. Okoukneme aktuální stav Libušína, který se, kromě ocelové konstrukce chránící spáleniště, po loňském požáru příliš nemění, a pod Maměnkou se napojujeme na červenou.A už se po široké lesní cestě hrneme zpátky do údolí.Na rozcestí u Martiňáku se od červené odpojujeme a míříme k Barborce, u které točíme doleva, abysme se ještě projeli po hrázi vodní nádrže Horní Bečva.Pak už nás čeká jenom pohodová cyklostezka podél řeky, která nás přes Horní a Prostřední Bečvu bezpečně dovede zpátky k autu.


Odkaz na mapy.cz
Výlety na tomto webu jsou záznamem našich osobních cest, nejedná se o návody. Podmínky na uvedených trasách se mohou v čase změnit, neručíme za jejich aktuální schůdnost či sjízdnost. Při plánování vašich vlastních cest vždy zohledňujte svůj fyzický a zdravotní stav, stejně jako úroveň svých schopností. Nepodceňujte aktuální povětrnostní podmínky a vybavení k zajištění své bezpečnosti, zejména při pohybu ve vysokohorském terénu a na zajištěných cestách.

Copyright (c) 2014-2021 Vzhůru Nahoru