Instagram Facebook
VZHŮRU NAHORU

VŠE  /  PĚŠÍ  /  FERRATY  /  MTB  /  S DĚTMI  /  OSTATNÍ

 Máme rádi a používáme:

Single Trail Moravský Kras

Vysocina Bike

Rychlebské stezky

Srí Lanka - část #1 - Kulturní trojúhelník, safari a východní pobřeží

Srí Lanka - část #1 - Kulturní trojúhelník, safari a východní pobřeží

Srí Lanka - Srí Lanka | Ostatní | 2018-09-11
Říká, se že jeden obraz vydá za tisíc slov. A v dnešním článku bude o něco více těch obrazů než slov. Tentokrát žádný detailní popis cesty, jen jeden dlouhý tok barev, vzpomínek a pocitů z jednoho nádherného ostrova v Indickém oceánu...

... a do toho jen pár stručných mini popisků jednotlivých zastávek.


Délka:
11 dní
Stoupání / klesání:
- / -
Náročnost:


Mapa:
PDFStáhnout mapu v PDF


Dambulla
Geografický střed ostrova a také střed tzv. Kulturního trojúhelníku, ve kterém se nachází komplex několika jeskynních chrámů, které ukrývají přes stovku zpodobení Buddhy.Sigiriya (Lví skála)
Na dohled od Dambully se do výšky tyčí ikonická skála, na jejímž vrcholu se nachází rozsáhlé archeologické naleziště, ke kterému si musíte poctivě vyšlapat 1 200 schodů. Ale stojí to za to.Kaudulla National Park
Národní přírodní park, který se rozkládá okolo stejnojmenného vodního rezervoáru, hned vedle parku Minneriya. My jsme se sem vydali zejména kvůli slonům, kterých se na širých pláních spokojeně pasou stovky. Kromě nich je tu možné pozorovat i dalších 24 druhů savců, 25 druhů plazů, 26 druhů ryb a 160 druhů ptáků.

Pidurangala Rock
O něco méně navštěvovaná sestřička Sigiriye - jen malý kousek od ní a s výtečným výhledem na ni.
Polonnaruwa
Až neuvěřitelně dochované zbytky rozsáhlého královského města z 12 století, které je také součástí Kulturního trojúhelníku. Celý komplex budov, chrámů, soch Buddhy a celých ulic, mezi kterými se můžete přibližovat třeba na zapůjčeném bicyklu.

Passikuda Beach
A uprostřed cesty pár dní odpočinku na jedné z nejkrásnějších pláží východního pobřeží.

KLIKNI TADY PRO POKRAČOVÁNÍ - DRUHÝ DÍL ČLÁNKU

Výlety na tomto webu jsou záznamem našich osobních cest, nejedná se o návody. Podmínky na uvedených trasách se mohou v čase změnit, neručíme za jejich aktuální schůdnost či sjízdnost. Při plánování vašich vlastních cest vždy zohledňujte svůj fyzický a zdravotní stav, stejně jako úroveň svých schopností. Nepodceňujte aktuální povětrnostní podmínky a vybavení k zajištění své bezpečnosti, zejména při pohybu ve vysokohorském terénu a na zajištěných cestách.

Copyright (c) 2014-2021 Vzhůru Nahoru